Nová kategória prístrojov 3v1 - termálne multimetre Fluke 279

Spoločnosť Fluke uvádza na trh celkom novú kategóriu prístrojov, ktorá integruje 3 zariadenia do 1. Táto kategórie nesie názov termálny multimeter a združuje funkcie termokamery, digitálneho multimetra a kliešťového ampérmetra. Ani u tohto prístroja nechýba možnosť komunikácie so systémom Fluke Connect.

Fluke 279 FC kombinuje funkcie multimetra, kliešťového ampérmetra a termokamery. V jednom zariadení sa tak skrývajú tie najpoužívanejšie prístroje v údržbe. Čo teda toto nové zariadenie obnáša?

Ide zaprvé o vynikajúci digitálny multimeter s veľmi dobrou funkčnou výbavou a štandardnou logikou ovládania, na ktorú sú užívatelia multimetra Fluke zvynutý. Samozrejmosťou je TRMS meranie napätia až do 1 000 V s filtrom typu dolný priepust k potlačeniu rušenia a s najvyššou bezpečnostnou kategóriou CAT IV/600 V.

Druhým integrovaným prístrojom je termokamera s rozlíšením čipu 80 × 60 a teplotným rozsahom
–10 až 200 °C. Ide o plnohodnotný čip, ktorého výstupom je štandardný dátový súbor, ktorý poznajú užívatelia běžných kamier Fluke.

Tretím prístrojom je kliešťový ampérmeter vo forme pružného prevodníka iFlex (Rogowského cievka). Vďaka tomu je možné merať striedavé prúdy až 2 500 A aj v nedostupných miestach.

Prístroj je vybavený bezdrôtovým rozhraním umožňujícím komunikáciu so systémom Fluke Connect. Pre tých, ktorí sa s týmto systémom pre zatiaľ nestretli, ide o prepojenie rôznych prístrojov (klasické a kliešťové multimetre, termokamery, merače izolácie, analyzátory, osciloskopy, kalibrátory atd.) s jednou jedinou mobilnou aplikáciou (je na stiahnutie  pre systémy Android i iOS), ktorá umožňuje extrémne rýchle spracovanie a zdieľanie dát. Vďaka tomu sa dá rýchlo a efektívne zasielať dáta priamo z miesta merania bez nutnosti káblového prepojenia a takmer bez obmedzenia množstva spravených snímkov (samotná pamäť prístroja pojme maximálne 100 termosnímkov). Pre běžnú prácu mobilná aplikácia nie je potrebná. Všetky údaje z multimetra, ampérmetra alebo termokamery sú zobrazované na 3,5" farebnom displeji LCD s podsvietením. Ten je osadený do veľmi odolného tela s dvojitou izoláciou (telo samotné + rázuvzdorný kryt) a pádovou odolnosťou 3 m. Hmotnosť celého prístroja je približne 0,8 kg. Samozrejmosťou je možnosť umiestniť ho na magnetický alebo mechanický záves a tým si uvoľniť obe ruky pre prácu. Iste poteší aj rozsah prevádzkovej teploty od –10 do 50 °C.
Prístroj je napájaný moderným Li-Ion akumulátorom, ktorý zaisťuje dostatok energie na prevádzku po dobu až 10 h a je možné ho dobíjať priamo v prístroji. Umožňuje tak prácu po
celý pracovný deň.


Fluke 279 je preto ideálnym nástrojom pre tých, ktorí chcú mať všetky svoje prístroje pri údržbe k dispozícií, ale nechcú sa vláčiť s brašňou plnou samostatných prístrojov. Vďaka tejto novej kategórií meracích prístrojov sa dajú rýchlo a bezpečne prevádzať inšpekcie ako v elektrickej časti zariadenia, tak v oblasti termálnej. Značka Fluke je pojmom v každej z menovaných oblastí, čo je podčiarknuté aj zárukou 36 mesiacov

Ďalšie informácie

Zaujala Vás novinka?


Telefonní kontakt
+421 255 640 293


Tento web používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Ďalšie informácie