Odborné články

 1. Storočie meracích prístrojov
  Firma Weigel, ktorá v budúcom roku oslávi 100 rokov od svojho založenia, je už tradičným dodávateľom nielen elektromagnetických či magnetoelektrických prístrojov, ale tiež wattmetrov, synchroskopů, prevodníkov elektrických veličín, deličov napätie a takisto i bočníkov.
  Radek Odložilík, časopis Elektro č.11/2018
 2. Virtuálne prístroje TiePie
  Počítačom kontrolovanej prístroje nadobúdajú vďaka rastúcim možnostiam počítačových rozhranie na popularite. Holandská spoločnosť TiePie je úzko špecializovanú spoločnosťou, ktorá sa zameriava na vysoko výkonné zariadenie s atraktívnym pomerom ceny a výkonu.
  Ing. Jan Kančo, časopis Elektro a trh č.06/2018
 3. Přípojnicové systémy Wöhner
  Obecně platí, že komponenty vyráběné společností Wöhner, kterou na českém a slovenském trhu zastupuje firma GHV Trading, spol. s r. o., nabízejí v první řadě snadnou montáž, demontáž a výměnu díky jednoduchému systému upevňování. Poskytují také zaměnitelnost plynoucí ze stoprocentní modularity systémových komponent a efektivní využitelnost prostoru systémů s velkou proudovou zatížitelností. Rovněž zajišťují vysoký stupeň bezpečnosti a dokonalou ochranu systému.
  Ing. Radka Krátká, časopis ELEKTRO č.10/2018
 4. Klimatizačná technika s DC komponenty pre aplikácie s jednosmerným napájaním
  Princíp chladenia je podobný ako elektronická teplotná pumpa. Tepelná energia je prenášaná z jednej strany na druhú pomocou poskladaných polovodičov. Funkcia chladenia je zaistená polovodičovými prvkami, pri ktorých nehrozí žiadne nebezpečie úniku prevádzkových kvapalín. Zariadenie Peltier sa vyznačuje malými rozmermi s možnosťou umiestnenia na skrini v ľubovoľnej polohe. Môžu pracovať v rozmedzí okolných teplôt od -40 do +90 ˘C. Chladiacie jednotky Peltier sú určené predovšetkým na chladenie malých zariadení s potrebou menších chladiacich výkonov.
  Robin Kurka, časopis ELEKTRO č. 8/9-2018
 5. Prípojnicové systémy Wöhner
  Všeobecne platí, že komponenty vyrábané spoločnosťou Wöhner, ktorú na českom a slovenskom trhu zastupuje firma GHV Trading, spol. s r.o., ponúka v prvom rade jednoduchú montáž, demontáž a výmenu vďaka jednoduchému systému upevňovania. Ďalej potom ponúka zameniteľnosť plynúce zo stopercentnej modularity systémových komponentov, efektívna využiteľnosť priestoru systémov s vysokou prúdovou zaťažiteľnosťou. V neposlednom rade zaisťuje vysoký stupeň bezpečnosti a dokonalú ochranu systému.
  Ing. Radka Krátká, časopis ElektroPrůmysl č.07/2018
 6. Kompenzačné transformátory CCT
  Kompenzačné transformátory CCT sú určené pre meranie nesínusových a skreslených jednosmerných aj striedavých prúdov. Výsledný výstupný signál je možné pripojiť priamo do PLC, osciloskopu, ampérmetra, analyzátorov výkonu alebo podobných výpočtových zariadení.
  Ing. Věra Olšarová, časopis ElektroPrůmysl č. 06/2018
 7. Pružné vodivé prepojky
  Rad elektrických zariadení vyžaduje vodivé prepojenie v rámci uzemnenie alebo pre trvalé vedenie prúdu. Či už sa jedná o pohyblivé časti zariadenia alebo ide o časti, kde dochádza k mechanickým rázom či vibráciám, všade je možné využitie medených spletaných pásikov, lán alebo lamiel. Jedná sa napríklad o pripojení motorov a transformátorov, zváracích strojov, batérií apod.
  Ing. Radka Krátká, časopis ElektroPrůmysl č.05/2018
 8. Elektrická bezpečnost při vstupu do zatopených prostor
  Německá společnost Tietzsch se speciálně zaměřuje na výrobu vysoce odolných zkoušeček napětí pro různé napěťové hladiny a způsoby použití. Pro zajištění bezpečnosti záchranářů před úrazem elektrickým proudem nabízí speciálně upravený model SPB 500LHW
  Ing. Jank Kančo, časopis ELEKTRO č.5/2018
 9. Oveľa viac než len analýza kvality elektrickej energie
  Systém prístrojov Bender je rozšírený o komplexné riešenie zberu dát POWERSCOUT © pre analýzu elektrických sietí. Dopĺňa tak systém o archivačné a systémové riešenie zastrešujúci všetky prístroje na jedinom mieste.
  Ing. Roman Smékal, časopis ElektroPrůmysl č. 04/2018
 10. Modulárny systém CrossBoard®
  V minulom roku sme Vás informovali o revolučný novinke modulárneho systémového riešenia, vďaka ktorému je možné ľahko a rýchlo realizovať rozvody elektrickej energie do 125 A, a to predovšetkým v oblasti strojárstva a priemyselných zariadení. Uvedením produktu Crossboard predstavil Wöhner úplne nový systém s kombináciou prednosti vysoko výkonového prípojnicového systému s tradičnou inštaláciou na montážnych lištách DIN. V tomto roku sa táto novinka rozšírila o nový napájací zdroj pre automatizačné a riadiace systémy BROOME10.
  Ing. Radka Krátká, časopis ElektroPrůmysl č.03/2018
 11. Požiar vo veternej elektrárni môže mať zničujúce dôsledky
  Štruktúra elektrických systémov napájania a zvolený typ siete sú rozhodujúce pri výbere správnej metódy ochrany. Systémy napájania TN (uzemnenej siete) sú bežné a rozšírené v celej Európe, hoci výhody IT systému (izolované siete) najmä pre veterné elektrárne sú zrejmé.
  Ing. Roman Smékal, časopis ElektroPrůmysl č. 02/2018
Tento web používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Ďalšie informácie