Odborné články

 1. Virtuálne prístroje TiePie
  Počítačom kontrolovanej prístroje nadobúdajú vďaka rastúcim možnostiam počítačových rozhranie na popularite. Holandská spoločnosť TiePie je úzko špecializovanú spoločnosťou, ktorá sa zameriava na vysoko výkonné zariadenie s atraktívnym pomerom ceny a výkonu.
  Ing. Jan Kančo, časopis Elektro a trh č.06/2018
 2. Přípojnicové systémy Wöhner
  Obecně platí, že komponenty vyráběné společností Wöhner, kterou na českém a slovenském trhu zastupuje firma GHV Trading, spol. s r. o., nabízejí v první řadě snadnou montáž, demontáž a výměnu díky jednoduchému systému upevňování. Poskytují také zaměnitelnost plynoucí ze stoprocentní modularity systémových komponent a efektivní využitelnost prostoru systémů s velkou proudovou zatížitelností. Rovněž zajišťují vysoký stupeň bezpečnosti a dokonalou ochranu systému.
  Ing. Radka Krátká, časopis ELEKTRO č.10/2018
 3. Klimatizačná technika s DC komponenty pre aplikácie s jednosmerným napájaním
  Princíp chladenia je podobný ako elektronická teplotná pumpa. Tepelná energia je prenášaná z jednej strany na druhú pomocou poskladaných polovodičov. Funkcia chladenia je zaistená polovodičovými prvkami, pri ktorých nehrozí žiadne nebezpečie úniku prevádzkových kvapalín. Zariadenie Peltier sa vyznačuje malými rozmermi s možnosťou umiestnenia na skrini v ľubovoľnej polohe. Môžu pracovať v rozmedzí okolných teplôt od -40 do +90 ˘C. Chladiacie jednotky Peltier sú určené predovšetkým na chladenie malých zariadení s potrebou menších chladiacich výkonov.
  Robin Kurka, časopis ELEKTRO č. 8/9-2018
 4. Prípojnicové systémy Wöhner
  Všeobecne platí, že komponenty vyrábané spoločnosťou Wöhner, ktorú na českom a slovenskom trhu zastupuje firma GHV Trading, spol. s r.o., ponúka v prvom rade jednoduchú montáž, demontáž a výmenu vďaka jednoduchému systému upevňovania. Ďalej potom ponúka zameniteľnosť plynúce zo stopercentnej modularity systémových komponentov, efektívna využiteľnosť priestoru systémov s vysokou prúdovou zaťažiteľnosťou. V neposlednom rade zaisťuje vysoký stupeň bezpečnosti a dokonalú ochranu systému.
  Ing. Radka Krátká, časopis ElektroPrůmysl č.07/2018
 5. Kompenzačné transformátory CCT
  Kompenzačné transformátory CCT sú určené pre meranie nesínusových a skreslených jednosmerných aj striedavých prúdov. Výsledný výstupný signál je možné pripojiť priamo do PLC, osciloskopu, ampérmetra, analyzátorov výkonu alebo podobných výpočtových zariadení.
  Ing. Věra Olšarová, časopis ElektroPrůmysl č. 06/2018
 6. Pružné vodivé prepojky
  Rad elektrických zariadení vyžaduje vodivé prepojenie v rámci uzemnenie alebo pre trvalé vedenie prúdu. Či už sa jedná o pohyblivé časti zariadenia alebo ide o časti, kde dochádza k mechanickým rázom či vibráciám, všade je možné využitie medených spletaných pásikov, lán alebo lamiel. Jedná sa napríklad o pripojení motorov a transformátorov, zváracích strojov, batérií apod.
  Ing. Radka Krátká, časopis ElektroPrůmysl č.05/2018
 7. Elektrická bezpečnost při vstupu do zatopených prostor
  Německá společnost Tietzsch se speciálně zaměřuje na výrobu vysoce odolných zkoušeček napětí pro různé napěťové hladiny a způsoby použití. Pro zajištění bezpečnosti záchranářů před úrazem elektrickým proudem nabízí speciálně upravený model SPB 500LHW
  Ing. Jank Kančo, časopis ELEKTRO č.5/2018
 8. Oveľa viac než len analýza kvality elektrickej energie
  Systém prístrojov Bender je rozšírený o komplexné riešenie zberu dát POWERSCOUT © pre analýzu elektrických sietí. Dopĺňa tak systém o archivačné a systémové riešenie zastrešujúci všetky prístroje na jedinom mieste.
  Ing. Roman Smékal, časopis ElektroPrůmysl č. 04/2018
 9. Modulárny systém CrossBoard®
  V minulom roku sme Vás informovali o revolučný novinke modulárneho systémového riešenia, vďaka ktorému je možné ľahko a rýchlo realizovať rozvody elektrickej energie do 125 A, a to predovšetkým v oblasti strojárstva a priemyselných zariadení. Uvedením produktu Crossboard predstavil Wöhner úplne nový systém s kombináciou prednosti vysoko výkonového prípojnicového systému s tradičnou inštaláciou na montážnych lištách DIN. V tomto roku sa táto novinka rozšírila o nový napájací zdroj pre automatizačné a riadiace systémy BROOME10.
  Ing. Radka Krátká, časopis ElektroPrůmysl č.03/2018
 10. Požiar vo veternej elektrárni môže mať zničujúce dôsledky
  Štruktúra elektrických systémov napájania a zvolený typ siete sú rozhodujúce pri výbere správnej metódy ochrany. Systémy napájania TN (uzemnenej siete) sú bežné a rozšírené v celej Európe, hoci výhody IT systému (izolované siete) najmä pre veterné elektrárne sú zrejmé.
  Ing. Roman Smékal, časopis ElektroPrůmysl č. 02/2018
Tento web používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Ďalšie informácie