Moderné prípojnicové systémy: ako zefektívniť svoju elektroinštaláciu a ušetriť náklady

Datum: 02.05.2023

Použitie správnych prípojnicových systémov môže byť pre každého elektroinžiniera kľúčové pri návrhu a stavbe rozvádzačov. Táto drobná, ale kľúčová súčasť môže mať zásadný vplyv na kvalitu výsledného produktu – rozvádzača ako celku. Preto je dôležité sa nielen spoľahnúť na kvalitné prípojnicové systémy, ale tiež si uvedomiť výhody, ktoré so sebou nesú. Distribútorom špičkových prípojnicových systémov, nemeckého výrobcu Wöhner, je spoločnosť GHV Trading. Urobme si teraz prehľad kľúčových výhod použitia týchto systémov a pozrime sa spoločne, ako sa vďaka použitiu prípojnicových systémov môžete dostať k dokonalým výsledkom.

Prípojnicové systémy sú jedným z najviac používaných a uznávaných riešení pre elektroinštalácie v mnohých priemyselných odvetviach. Tieto systémy umožňujú jednoduchú a efektívnu inštaláciu a údržbu elektroinštalácie. Jednou z najväčších výhod prípojnicových systémov je, že umožňujú rýchlu a bezpečnú montáž. Vďaka použitiu vopred pripravených modulov a prípojníc je inštalácia oveľa jednoduchšia a rýchlejšia ako u tradičných metód tzv. drôtovania. V praxi to znamená, že sa znižuje náklad na montáž a zároveň sa zvyšuje produktivita.

Ďalšou výhodou prípojnicových systémov je, že poskytujú flexibilitu, a to ako pri návrhu, tak úpravách elektroinštalácie. Vďaka použitiu modulárnych prvkov je možné jednoducho prispôsobiť systém meniacim sa požiadavkám. To znamená, že pri úpravách elektroinštalácie nie je potrebné celý systém demontovať a inštalovať nový, ale stačí iba vymeniť požadované moduly.

Prípojnicové systémy tiež umožňujú jednoduchú údržbu elektroinštalácie. Vďaka modulárnemu designu je možné ľahko nájsť a odstrániť poruchy v systéme. To vedie k rýchlejšiemu riešeniu problémov a zabraňuje zbytočným výpadkom a stratám výroby.

Prípojnicové systémy majú tiež výhody pre životné prostredie. Vďaka použitiu modulárnych prvkov a prípojníc sa znižuje množstvo odpadu. Tiež sa znižuje spotreba energie a emisie oxidu uhličitého vďaka efektívnejšiemu využitiu elektrického prúdu. V praxi sa prípojnicové systémy používajú v mnohých odvetviach, napríklad v strojárstve, doprave, energetike, potravinárstve, farmácii a mnohých ďalších. Príkladom môže byť využitie prípojnicových systémov v priemyselných rozvádzačoch, kde je potrebná rýchla a efektívna inštalácia a údržba.

Jasné benefity použitia prípojnicového systému pozná firma RH elektro, s ktorou na ich projektoch GHV Trading spolupracuje. Mimo obľúbené automatické prepínače sietí Socomec typu ATyS a meracie transformátory prúdu MBS typu ASK, používajú aj prípojnicové systémy Wöhner tak, ako ich môžete vidieť aj na vyššie uvedenej fotografii z montáže v rámci jednej nemenovanej firmy na Karvinsku. Hlavný dôraz bol kladený na bezpečnosť a dlhú spoľahlivosť systému, rýchlosť montáže a rýchlosť doručenia materiálu.

Výrobca Wöhner okrem týchto dôležitých parametrov bezpečnosti a spoľahlivosti kladie vysoký dôraz aj na moderný dizajn systému. Pri ich použití pomáhajú zvýšiť skvelý dojem z rozvádzačov aj pre investorov, ktorých – s rukou na srdci – až tak nezaujíma, ako rozvádzač funguje, ale ako vyzerá a či je reprezentatívny.

Časopis VOLTY č. 05/2023  
Jakub Gala
Jakub Gala
Obchodník so špecializáciou na marketing

Mohlo by vás zaujímať

Akčné produkty

Akčná ponuka meracích prístrojov FLUKE
01.03.2023
* Skúšačky FLUKE T150/VDE, T130/VDE, T110/VDE - za výhodnú cenu* Revízne prístroje inštalácií FLUKE 1664FC - rôzne sety s príslušenstvom alebo sofwarom zadarmoAkcia platí do vypredania zásob.
Akčná ponuka meracích prístrojov CHAUVIN ARNOUX
01.03.2023
* Analyzátory a záznamníky siete C.A 8345,  C.A 8336, C.A 8331 a PEL 103 a PEL104- za výhodnú cenu a s bohatým príslušenstvom zdarma* Testery izolácie 5000 V C.A 6505 a C.A 6547 - za POLOVICU. Ušetríte...

Novinky

Populárne moduly termokamery HIKMICRO série MINI v novom kabáte
26.05.2023
Populární moduly termokamer pro mobilní telefony HIKMICRO série MINI se dočkaly výrazné modernizace. Nové modely MINI2 a MINI2PLUS jsou nyní vybaveny čipem s pro tuto kategorii nepřekonatelným rozlišením...
Nové termokamery HIKMICRO série M
22.05.2023
Ruční termokamery HIKMICRO série M jsou navrženy pro profesionální kontroly teplot v průmyslových prostředích. Modely HIKMICRO M11 a M11W jsou vybaveny infračerveným detektorem s rozlišením 192 × 144 a...

Odborné články

Moderné prípojnicové systémy: ako zefektívniť svoju elektroinštaláciu a ušetriť náklady
02.05.2023
Použitie správnych prípojnicových systémov môže byť pre každého elektroinžiniera kľúčové pri návrhu a stavbe rozvádzačov. Táto drobná, ale kľúčová súčasť môže mať zásadný vplyv na kvalitu výsledného produktu...
Analyzátory siete pre bezdrôtovú komunikáciu
23.03.2023
Minimalizovať kabeláž je užitočné najmä pri monitorovaní záťaží umiestnených v izolovaných a odľahlých miestach. Aj pre tieto aplikácie máme, u nás v GHV, množstvo možností, ako Vám môžeme pomôcť ušetriť...