Zvolávacia akcia na skúšačky FLUKE T110, T130, T150

Vážený zákazníci,
spoločnost Fluke Corporation zistila bezpečnostný problém, ktorý sa týka meracích prístrojov Fluke T110, T130 a T150.
Ako preventívne opatrenie sa spoločnosť Fluke rozhodla dobrovolne zvolať všetky tieto výrobky a poskytnúť zákazníkom nové a vylepšené ekvivalentné náhradné produkty.

BEZPEČNOSTNÉ UPOZORNENIE!
PROSÍM, ČÍTAJTE POZORNE!

Dvojpólové skúšačky napätia Fluke T110, T130 a T150 -
Výzva k dobrovolnému vráteniu výrobkov z dôvodov závady

 

Popis problému

Bolo zistené, že u niektorých zvolávaných prístrojov môže dôjsť k predčasnému zlyhaniu prepojovacieho káblu pri cyklickom namáhání v ohybe. Nedávne experimenty prevádzané firmou Fluke ukázali široký rozptyl v počte cyklov potrebných k zlyhaniu, ktoré vykazovali zvolávané meracie prístroje, čo znamená, že niektoré zvolávané prístroje podliehajú zlyhaniu skôr než sa očakávalo, čo vedie ku skráteniu životnosti niektorých z nich, čo považuje spoločnost Fluke za neprijatelné.

Ďalej, kábel môže zlyhávať prerušovane, takže, v závislosti na orientácii ohybu káblu sa môže stať, že prístroj prejde skúškou samokontroly kontinuity, alebo validáciou na známom zdroji napätia, zatiaľ čo následné testy môžu vykazovať falošné negatívne výsledky.

Primárnou funkciou merača napätia je, že detekuje prítomnosť alebo neprítomnosť napätia, čím umožňuje uživateľovi určiť, či sa môže dotknúť elektrickej inštalácie a začať bezpečne pracovať.

Falošný negatívny výsledok môže viesť k úrazu elektrickým prúdom alebo k elektrickému oblúku pri následných činnostiach uživateľa v dôsledku falošnej negatívnej indikácie, čo môže viesť k zraneniu alebo dokonca k smrti. Kvôli tomuto riziku prosíme zákazníkov, ABY OKAMŽITE UKONČILI používanie svojich meračov napätí série T a postupovali podľa zvolávacích pokynov uvedených v časti nižšie.

Čoho se týka výmena:

  • Ide o veškeré zkúšačky rady Fluke T110, T130, T150 (v štandartných verziách a vo verziách / VDE) dodané na trh s výrobnými číslami od 2157000(0) do 4351999(9)
  • Týka sa všetkých variánt a akčných setov
  • Netýká sa modelu T90, ten není touto dobrovolnou akciou dotknutý
  • Skúšačky dodané našou firmou GHV Trading po 1.11.2018 už budú zo série s odstránenou závadou

Kompletné sprievodné informácie týkajúce sa tejto zvolávacej akcie nájdete na tomto odkaze.

 

Čo musíte teraz urobiť

Prejdite na adresu www.fluke.cz/tpt-recall. Táto webová stránka bude obsahovať všetky podrobnosti spojené s týmto zvolávaním výrobkov.

Na tejto stránke vyplňte formulár pre vrátenie skúšačky, vrátane Vašeho mena a dodacej adresy.
Odkaz na formulár nájdete tu.

Uveďte množstvo skúšačiek T110, T130 a/alebo T150, ktoré vlastníte.
Spoločnosť Fluke Vám zašle predplatenú prepravnú nálepku s vyplnenou adresou pre vrátenie každého z Vašich zvolávaných prístrojov. Po obdržaní nálepky na balík prosím objednajte vyzdvihnutie balíka na tel. č. v Českej republike +420 233 003 300 a na Slovensku + 421 2-16877.

Vždy zasielajte späť iba samotné prístroje bez krabičiek alebo dalšieho príslušenstva.

Po obdržaní zvolávaných meračov Vám spoločnosť Fluke zašle náhradné zariadenia, ktoré by mali byť odoslané spoločnosťou Fluke do 24 až 48 hodín po obdržaní vašeho zvolávaného merača napätia.

Kontaktné informácie nájdete na adrese www.fluke.cz/tpt-recall
Alebo sa môžete obrátit priamo na e-mail: cee.cs@fluke.com
Prípadne telefonicky na čísle: +31 4 0267 5406

S pozdravom
Ankush Malhotra
Viceprezident spoločnosti Fluke EMEA

Ako dovozca firmy Fluke do Českej a Slovenskej republiky je firma GHV Trading, spol s r.o. pripravená Vám zodpovedať vaše dotazy poprípade poradiť pri procese registrácie výmeny vášho zariadenia.

GHV Trading, spol. s r.o.
Ing. Jan Kančo
Tel.: +420 724 570 101
e-mail: jan.kanco@ghvtrading.cz

Ďalšie informácie

Zaujala Vás novinka?


Telefonní kontakt
+421 255 640 293


Tento web používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Ďalšie informácie